25/09/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "DROGA DO SZCZĘŚCIA"
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "DROGA DO SZCZĘŚCIA"

23 września 2021 roku przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Lalek z Ptaszkowej pt. ,,Droga do szczęścia”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy babci, która oddała swoje zwierzęta czarownicy w zamian za drewnianą laskę, czerwone korale i złoty zegarek. Szybko jednak zrozumiała, że szczęścia nie dają rzeczy materialne, ale prawdziwi przyjaciele, którzy są z nami na dobre i na złe i którzy zawsze wiedzą jak wywołać uśmiech na naszej twarzy. Po zakończonym spektaklu dzieci miały możliwość rozmowy z aktorami oraz dotknięcia profesjonalnych kukiełek. Kolorowały też obrazki przedstawiające bohaterów bajki.

Piękne kukiełki, dekoracje i ciekawie przedstawiona akcja bardzo zainteresowały przedszkolaków, którzy  podziękowali aktorom gromkimi brawami.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 24/09/2021
Drukuj
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze Przedszkolaki świętowały 21 września. Dzieci z wszystkich grup spotkały się w sali przedszkolnej specjalnie przygotowanej do uroczystości i rozpoczęły zabawę  od odśpiewania Hymnu Przedszkolaka.  

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez Panie nauczycielki. Przedszkolaki tańczyły z chusteczką, bawiły się w Łapki – Hopki, segregowały jesienne zbiory i wesoło śpiewały. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, kolorowe baloniki i słodycze.

Czerpiąc ze słów Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, wszystkim Przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolu i uśmiechu na co dzień.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 24/09/2021
Drukuj
12. Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie
12. Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie

Na zaproszenie Operatora Krajowego Programu SKS i Instytutu Sportu uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Nieczajnie Górnej uczestniczący w szkolnych zajęciach SKS, dopingowali sportowców podczas 12  Memoriału Kamili Skolimowskiej. Impreza odbyła się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Mityng zaliczany jest do  cyklu World Athletics Continental Tour Gold i organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Była to dla nas niesamowita okazja, aby wspólnie przywitać medalistów Igrzysk Olimpijskich z Tokio na największej imprezie lekkoatletycznej w Polsce! Dodatkowo podczas tego Memoriału bogatą karierę sportową zakończył także dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Mieliśmy okazję poczuć klimat wspaniałej atmosfery lekkoatletycznego święta oraz przyjrzeć się sportowcom z bliska. Wszyscy uczestnicy tej wycieczki otrzymali od  organizatorów koszulki SKS.

Ten wspólny integracyjny wyjazd dał nam wiele sportowych emocji w  koleżeńskiej atmosferze. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni i pełni sportowych wrażeń.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 10/09/2021
Drukuj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

Pierwszego września w radosnych nastrojach powitaliśmy rok szkolny 2021/2022.Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne uroczystość w szkole odbywała się w dwóch turach. Po Mszy Świętej odprawionej przez księdza Józefa Szczęśniaka  uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec powitał zgromadzonych nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Zapoznał z organizacją roku szkolnego, uczulił na bezpieczeństwo w szkole i na drodze, przedstawił nauczycieli oraz wychowawców klas. Życzył wszystkim owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Następnie  uczniowie klasy czwartej w krótkiej części artystycznej pożegnali wakacje i powitali szkołę.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Ślubując na Sztandar Szkoły przyrzekali być dobrymi Polakami, kolegami i uczniami. Po uroczystym pasowaniu na ucznia otrzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli swym młodszym kolegom samych radosnych chwil w szkole i zapewnili o swojej pomocy.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie z wychowawcami w klasach.

W poczet uczniów zostali przyjęci:  Maksymilian Bączek, Wojciech Dudek, Martyna Dynak, Szymon Kawa, Daria Kilian, Liliana Michalczyk, Mateusz Miodowski, Paweł Pikul, Aneta Ptak, Oliwia Surowiec, Paweł Szentaler, Sylwia Sztyler, Jessica Szwajkosz, Jakub Taraska, Tomasz Taraska, Emilia Toczek, Nikola Zych.

Wszystkim życzymy powodzenia !

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 03/09/2021
Drukuj
Informacja o szczepieniach
Informacja o szczepieniach
Szanowni Państwo,
Zgodnie z wytycznymi MEN szkoła przekazuje Państwu informacje dotyczące szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia.
W związku z powyższym wszystkie związane z tym  informacje są załączonych linkach:

https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

https://dokumenty.mein.gov.pl/6ecb67ef-5122-451b-b342-ef13c599dc55/szczepieniaprofilaktykachorobazakaznychmaterialyedukacyjne.pdf

>>>Plakat informacyjny
>>>Rekomendacje dla rodziców

Dyrekcja i nauczyciele SP w Gruszowie Wielkim

admin dnia 01/09/2021
Drukuj
Program "Gaz - system dla edukacji"
Program "Gaz - system dla edukacji"

W ramach II edycji akcji ,,Gaz – system dla edukacji’’ Szkoła w Gruszowie Wielkim  została objęta wsparciem finansowym w wysokości 1000 złotych, które zostało przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych,  do realizacji zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Pomoce te będą wykorzystywane w pracy psychologa, pedagoga, terapeuty oraz nauczycieli, prowadzących zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, którzy zmagają się z problemami wynikającymi z konieczności nauki w systemie zdalnym lub hybrydowym (izolacja, odosobnienie, problemy z nauką).

<galeria>

admin dnia 07/07/2021
Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
„W drogę! Bez drogowskazów!
W drogę! Po własny los”

Za nami niezwykle radosny i oczekiwany przez wszystkich uczniów Dzień Zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021. Jak wszyscy pamiętają, to trudny okres zmagań ze zdalnym nauczaniem , długi rok ciężkiej pracy i zdobywania nowych doświadczeń. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu, pan dyrektor Marcin Jarzwiec podziękował wszystkim za ciężką pracę, a absolwentom życzył powodzenia i samych sukcesówNastępnie odbyło się przekazanie sztandaru przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie klasy VIII. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom klasy ósmej, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych i Podziękowań. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Wkrótce potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy siódmej, którzy w zabawny sposób przypomnieli swoim starszym kolegom ich szkolne przygody. W dalszej kolejności głos zabrali przedstawiciele klasy ósmej, którzy słowa  podziękowania skierowali  do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na zakończenie zabrzmiał upragniony i długo oczekiwany ostatni dzwonek, nad którym pieczę sprawuje pan woźny. Wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, a potem na upragniony odpoczynek.

„Drodzy Absolwenci, życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie życia, który właśnie teraz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do naszych wspólnych chwil, do spędzonych tu lat.”

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 01/07/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS