04/08/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Program "Gaz - system dla edukacji"
Program "Gaz - system dla edukacji"

W ramach II edycji akcji ,,Gaz – system dla edukacji’’ Szkoła w Gruszowie Wielkim  została objęta wsparciem finansowym w wysokości 1000 złotych, które zostało przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych,  do realizacji zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Pomoce te będą wykorzystywane w pracy psychologa, pedagoga, terapeuty oraz nauczycieli, prowadzących zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, którzy zmagają się z problemami wynikającymi z konieczności nauki w systemie zdalnym lub hybrydowym (izolacja, odosobnienie, problemy z nauką).

<galeria>

admin dnia 07/07/2021
Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
„W drogę! Bez drogowskazów!
W drogę! Po własny los”

Za nami niezwykle radosny i oczekiwany przez wszystkich uczniów Dzień Zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021. Jak wszyscy pamiętają, to trudny okres zmagań ze zdalnym nauczaniem , długi rok ciężkiej pracy i zdobywania nowych doświadczeń. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu, pan dyrektor Marcin Jarzwiec podziękował wszystkim za ciężką pracę, a absolwentom życzył powodzenia i samych sukcesówNastępnie odbyło się przekazanie sztandaru przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie klasy VIII. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom klasy ósmej, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych i Podziękowań. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Wkrótce potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy siódmej, którzy w zabawny sposób przypomnieli swoim starszym kolegom ich szkolne przygody. W dalszej kolejności głos zabrali przedstawiciele klasy ósmej, którzy słowa  podziękowania skierowali  do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na zakończenie zabrzmiał upragniony i długo oczekiwany ostatni dzwonek, nad którym pieczę sprawuje pan woźny. Wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, a potem na upragniony odpoczynek.

„Drodzy Absolwenci, życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie życia, który właśnie teraz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do naszych wspólnych chwil, do spędzonych tu lat.”

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 01/07/2021
Drukuj
PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"
PROGRAM  "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej W Gruszowie Wielkim wzięli udział w XII – tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju.

Program zwraca uwagę na ewentualne zagrożenia na drodze oraz w internecie.

Uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich trudnych, niecodziennych.

W programie wzięło udział 16 pierwszoklasistów. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych  w oparciu o opracowane materiały edukacyjne.

Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych osób do domu, podczas nieobecności rodziców.

Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka’’ był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Po rozwiązaniu testu pierwszoklasiści zdobyli Dyplom, a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom imponującej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa.

Opracowała: Leokadia Parkosz

>>>Certyfikat
admin dnia 22/06/2021
Drukuj
Srebrne i brązowe medale w piłkarskich Powiatowych Igrzyskach Dzieci
Srebrne i brązowe medale w piłkarskich Powiatowych Igrzyskach Dzieci

W poniedziałek 7.06.2021 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Oleśnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 6 szkół podstawowych : Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Olesna, Bolesławia, Zabrnia, Słupca. Drużyna naszych dziewcząt, w składzie: Kot Jowita, Dudek Patrycja, Kijak Patrycja, Michalczyk Oliwia, Żurawska Milena, Kilian Kamila i Ruman Angelika zajęła w  turnieju 2  miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu.                                                                                                       

Drużyna chłopców, występująca w składzie: Urban Krystian, Stępnik Tomasz, Żelazny Hubert, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Rokita Filip, Zych Jakub, Fijał Xawery, Ryczek Jakub, zajęła 3 miejsce i  zdobyła tytuł II -go V- ce Mistrza Powiatu.  Gratulujemy!     

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/06/2021
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs 'Kangur Matematyczny'
Międzynarodowy Konkurs 'Kangur Matematyczny'

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu, na które czekaliśmy kilka tygodni.

W czwartek 22 kwietnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2021. W tym roku przypadła 30. edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 25 uczniów.  Uczniowie rozwiązywali zadania odpowiednio do swojej kategorii:

 

  • klasa 2 SP – kategoria ŻACZEK – 9 uczniów
  • klasa 3 i 4 SP – kategoria MALUCH – 9 uczniów
  • klasa 5 i 6 SP – kategoria BENIAMIN – 5 uczniów
  • klasa 7 i 8  SP – kategoria KADET – 2 uczniów.

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Uczniowie mieli szansę zdobyć cenne nagrody w postaci wycieczek oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek: układankę przestrzenną w formie breloczka.

Oto najlepsi uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienie:

klasa 3 – Jakub Szwiec

klasa 4 – Mikołaj Kowal

klasa 6 – Patrycja Kijak

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Marta Gadziała

admin dnia 16/06/2021
Drukuj
Sukces Karola w konkursie recytatorskim
Sukces Karola w konkursie recytatorskim

Uczeń klasy III, Karol Urban reprezentował naszą szkołę w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Dziecięcej zorganizowanym przez Dąbrowski Dom Kultury.

Konkurs odbywał się w trybie stacjonarnym. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół. Mali artyści występowali w blasku reflektorów na dużej scenie, co po roku izolacji było dużym wyzwaniem. Brawurowe wykonanie wiersza Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty” oraz fragmentu lektury „Puc, Bursztyn i Goście”, pozwoliły Karolowi na zajęcie wysokiego III miejsca. Za swój występ otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 12/06/2021
Drukuj
Piękno świata w oczach dzieci - VIII Edycja Konkursu Plastycznego dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego
Piękno świata w oczach dzieci - VIII Edycja Konkursu Plastycznego dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pod hasłem „Piękno świata odbiciem Boga”, celem plastycznych zmagań było uwrażliwienie dzieci na piękno świata stworzonego przez Boga i promowanie wartości, o których nauczał Kardynał Stefan Wyszyński. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 21 prac.

Jury, po naradzie, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania ustaliło następujące wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo – Anna Taraska klasa I, Zuzanna Bania klasa II,

II miejsce ex aequo – Maja Żelazny klasa III, Edyta Toczek klasa II, Julia Szwajkosz klasa II

III miejsce ex aequo – Maciej Szentaler klasa II, Wiktoria Dworak klasa II, Zuzanna Wójcik klasa I

Wyróżnienia: Rafał Zieliński klasa II , Wiktor Sajdera klasa II, Julia Kułaga klasa II , Kamil Kot , klasa III Oliwia Ryczek klasa I ,  Anna Sztyler klasa III, Jakub Wójcik klasa II , Hanna Szwajkosz klasa I  , Maciej Taraska klasa II, Damian Bąba klasa II , Natalia Surowiec klasa II, Sandra Budzyna klasa I.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom VIII  Edycji Konkursu Plastycznego inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji.

Wystawa prac konkursowych odbędzie się w holu szkoły.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 12/06/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS