09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

„Chciałbym kiedyś tu powrócić,

Chciałbym kiedyś tu zapukać,

Porozglądać się dookoła,

By dzisiejszy dzień odszukać”

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2011/2012 zadzwonił w polskich szkołach 29 czerwca. Radością przepełniał serca wszystkich uczniów, również społeczność szkolną Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się w naszej szkole Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Stanisław Żurat. Po Mszy Świętej uczniowie udali się do budynku Szkoły na uroczystą akademię. Rozpoczął ją przemarsz pocztów sztandarowych, następnie przewodnicząca szkoły przywitała zgromadzonych na uroczystości – Wiceburmistrza Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska pana Marka Minorczyka, dyrektora Szkoły pana Marcina Jarzwieca, panią dyrektor Dorotę Bzdułę, proboszcza parafii w Gruszowie Wielkim księdza Stanisława Żurata, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Później głos zabrał pan wiceburmistrz, który gratulował wszystkim uczniom pomyślnego ukończenia kolejnego roku szkolnego i życzył udanych wakacji. Następnie głos zabrał pan dyrektor, który również pogratulował wszystkim uczniom, a w szczególności uczniom klas trzecich Gimnazjum, którzy ukończyli pewien etap nauki, wkraczając jednocześnie w kolejny okres swojego życia. Nie pominął też uczniów klasy szóstej kończących Szkołę Podstawową. Pan dyrektor skierował serdeczne słowa podziękowania do nauczycieli za trud dydaktyczny i wychowawczy, jaki podjęli w swej pedagogicznej pracy z dziećmi i młodzieżą w roku szkolnym 2011/2012. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez pana dyrektora świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz nagród za wzorową frekwencję.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II Gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Bączek, Pani Lucyny Krzanowskiej i pani Barbary Kogut. W pełnych serdeczności i z nutą humoru słowach żegnali oni swoich kolegów i koleżanki klas III, przypominając wspólnie spędzone chwile i dziękując za nie. Ich występ miał charakter wspomnień najciekawszych wydarzeń i sukcesów trzecioklasistów związanych z ich trzyletnią nauką w Gimnazjum. Uatrakcyjniła go oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnych skrzypaczek – uczennic: Justyny Cabały, Patrycji Fido i pani Lucyny Krzanowskiej, piosenki w wykonaniu szkolnych solistek oraz występ zespołu tanecznego uczniów z klas I – VI nawiązujący stylem do amerykańskich rewii.

Na końcu głos zabrali uczniowie klas III gimnazjum. Swoje pożegnanie ze Szkołą rozpoczęli słowami piosenki Jonasza Kofty: „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH, PRZECIEŻ STAMTĄD WYSZLIŚCIE”. Słowa podziękowania skierowali przede wszystkim do swoich wychowawców, do pana dyrektora i pani dyrektor, wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi , rodziców i oczywiście do pozostających w szkole młodszych koleżanek i kolegów. Były to słowa doceniające starania i trud nauczycieli, słowa serdeczności i szacunku dla nich, ale i słowa smutku, że pewien etap ich życia, związany z młodzieńczą beztroską, już minął. Chcąc podkreślić to, że nauka w Gimnazjum, spotkani tu nauczyciele, koleżanki i koledzy pozostaną w ich pamięci, wypowiedzieli, parafrazując słowa piosenki, własną myśl „ZAPAMIĘTAMY O OGRODACH, PRZECIEZ STĄD WYRUSZAMY„.

Po uroczystej akademii uczniowie przeszli do klas na spotkanie z wychowawcami, którzy rozdali im świadectwa.

ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE !!!

zdjęcia

admin dnia 02/07/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS