09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Jeszcze wczoraj były wakacje..."
"Jeszcze wczoraj były wakacje..."

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła się w naszej szkole Mszą Świętą dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którą odprawił ks. Stanisław Żurat, a kazanie, będące głębokim przesłaniem na nowy nok szkolny, wygłosił ksiądz Józef Mirek.

Po Mszy Świętej jej uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Miało ono charakter szczególny, gdyż pierwszy raz odbyło się w asyście pocztów sztandarowych. Na początku akademii pan dyrektor Marcin Jarzwiec przywitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, księży i rodziców. Szczególnie ciepłe i serdeczne słowa skierował do uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i klas pierwszych Gimnazjum, zaznaczając, ze nauka w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim to nowy etap w ich życiu i edukacji. Pan dyrektor podkreślił również niewątpliwą wartość szkoły jako miejsca nie tylko przekazywania wiedzy, ale i miejsca wychowania oraz nabywania i pielęgnowania ważnych wartości. Życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.Pan dyrektor odczytał też list od Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka, zawierający pełne życzliwości słowa skierowane zarówno do uczniów jak i do nauczycieli. Sympatycznym akcentem pierwszej części uroczystości było ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, oraz pasowanie ich na „pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej”.

Drugą część uroczystości stanowiła akademia poświęcona 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej, upamiętniająca tragiczne wydarzenia z września 1939 roku w Polsce. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Ewy Kijowskiej stanowił wspomnienie bolesnych wydarzeń z historii naszej ojczyzny oraz zawierał refleksje na temat patriotycznych postaw, jakie Polacy winni prezentować czasie wolnym od wojennej zawieruchy, mówił też o tym, że uczniowie również mają taką możliwość poprzez prezentowanie takich postaw w szkole i najbliższym środowisku.

Na zakończenie uroczystej akademii uczniowie tradycyjnie usłyszeli pierwszy dzwonek, który obwieścił im koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Pod opieką swoich wychowawców przeszli do klas. W uczniowskich rozmowach słychać było śmiech i radość, ale również nutę smutku, że „Jeszcze wczoraj były wakacje…”.

Zdjęcia - w naszej galerii.

admin dnia 05/09/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS