09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Prezentacja projektu "Razem w przyszłość"
Prezentacja projektu "Razem w przyszłość"

Szkoła Podstawowa im. Kard. S Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim realizowała projekt pod nazwą „Razem w przyszłość” w ramach programu Erasmus+, który jest unijnym programem edukacyjnym powstałym z myślą o umożliwianiu mobilności edukacyjnej, wymianie dobrych praktyk i tworzeniu partnerstw międzynarodowych.

 

<prezentacja projektu>

admin dnia 29/09/2022
Drukuj
Spotkanie online z rówieśnikami z Hiszpanii
Spotkanie online z rówieśnikami z Hiszpanii

22 września uczniowie klasy V połączyli się za pomocą platformy TEAMS ze swoimi rówieśnikami ze szkoły Obispo San Patricio w  Maladze. Celem działania było przełamywanie barier językowych oraz nawiązanie nowych znajomości.

Podczas tego niecodziennego spotkania dzieci przedstawiły się i krótko zaprezentowały swoje zainteresowania.  Radosna i swobodna atmosfera sprzyjała  również komunikacji niewerbalnej, podczas której pojawiło się mnóstwo życzliwych gestów z każdej ze stron, co w efekcie końcowym zaowocowało wymianą kontaktów między przedstawicielami obydwu szkół.

Nawiązanie współpracy  ze szkołą w Hiszpanii było jednym z zaplanowanych działań mających na celu upowszechnianie rezultatów projektu realizowanego ze środków POWER „Razem w przyszłość”.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 28/09/2022
Drukuj
"Mamo, tato, wolę wodę!"
"Mamo, tato, wolę wodę!"

Ruszyła XIII edycja realizowana w roku szkolnym 2022/2023 Programu „Mamo, tato, wolę wodę!”.  Nasze przedszkole przyłącza się do udziału w tym programie.

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Opracowała: p.Jadwiga Tabor

<plakat>

admin dnia 28/09/2022
Drukuj
Narzędzia ICT na lekcjach języka polskiego i angielskiego
Narzędzia ICT na lekcjach języka polskiego i angielskiego

W ramach projektu „Razem w przyszłość” realizowanego z programu POWER, dwóch nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu zagranicznym „ICT in the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration and Creativity”. Efektem tego szkolenia były lekcje otwarte z języka polskiego oraz angielskiego, na których pojawiły się innowacyjne metody nauczania uwzględniające narzędzia  ICT.

Podczas lekcji języka polskiego została wykorzystana platforma  www.wordwall.net, która posłużyła do przygotowania rozsypanek wyrazowych oraz koła fortuny. W programie Canva opracowano dla uczniów infografikę  oraz  prezentację multimedialną wzbogaconą o materiały edukacyjne związane z tematem zajęć. Natomiast zadania o charakterze praktycznym zwizualizowano, korzystając z elektronicznej wersji zeszytu ćwiczeń.

Do wprowadzenia tematu z języka angielskiego wykorzystano platformę Page Tiger. Materiał został powtarzany za pomocą  quizu oraz study table  przygotowanych w programie Study Stack, natomiast  podsumowanie oraz utrwalenie  poznanych zagadnień językowych odbyło się za pomocą programu Spinner Wheel.

Do realizacji założonych celów na obydwu lekcjach posłużono się  również stroną www.youtube.com.

Wynikiem przeprowadzonych działań było zaangażowanie i zmotywowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Lekcje otwarte były także ciekawym doświadczeniem dla rodziców uczniów, którzy mieli możliwość poznania w praktyce ciekawych nowinek technologicznych, ułatwiających naukę ich pociechom.

 Opracowanie: p.Barbara Kogut i p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 25/09/2022
Drukuj
Przedszkolaki świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Przedszkolaki świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2022 roku zaraz po śniadaniu przedszkolaki z obu grup świętowały Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji panie przygotowały dla swoich milusińskich różnorodne zabawy przy muzyce, wesołe gry, konkursy i inne atrakcje. Wszystko po to, aby ten dzień kojarzył się każdemu dziecku z radością, beztroską i  szczęściem.

Dzieci od samego rana śpiewały piosenki o przedszkolakach m.in. „Dzień przedszkolaka”, „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz „Mały przedszkolak”. Następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Były piosenki, wierszyki, zabawy integracyjne i tańce przy znanych przebojach dziecięcych. Dużą frajdę sprawiła dzieciom foto budka, gdzie można było wykonać sobie śmieszne zdjęcie.

Było wesoło i kolorowo. To był dzień pełen wrażeń.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 23/09/2022
Drukuj
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Nowy rok przed nami, wielkich wyzwań czas,

Razem odkrywamy ten wspaniały świat

 

Słowami tej właśnie piosenki 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wypoczęci, zrelaksowani i pełni energii powróciliśmy z różnych zakątków świata, by wspólnie stawić czoła nowym wyzwaniom.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 otworzyła msza święta, którą celebrował ks. Marek Synowiec. Wzięły w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.

Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej pan dyrektor – Marcin Jarzwiec – najpierw serdecznie powitał zebranych, a  następnie przypomniał wydarzenia z 1 września 1939 roku. Pamięć poległych w II Wojnie Światowej uczciliśmy minutą ciszy.

W dalszej części spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania wierszy, które zapewniły nam emocjonalną podróż do historii sprzed 83 lat. Uczniowie podkreślili też jak cenne jest życie w kraju, w którym panuje pokój, a do szkoły można wejść z uśmiechem na ustach i poczuciem pełnego bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym i niezwykle radosnym momentem akademii było także uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Dzieci złożyły przed nami wszystkimi przyrzeczenia, a chwilę później zostały pasowane na uczniów szkoły. Następnie wychowawczyni wręczyła wszystkim pierwszoklasistom symboliczne upominki.

Na koniec pan dyrektor przedstawił nowych pracowników szkoły i życzył całej szkolnej społeczności owocnej współpracy. Kiedy po części oficjalnej w sali rozległ się pierwszy dzwonek, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Wchodzimy w nowy rok szkolny pełni sił, gotowi do pracy i otwarci na nowe przyjaźnie. Mamy nadzieję, że pozytywnie nastrojeni, wspólnie pokonamy wszystko, co przyniesie nam los.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 04/09/2022
Drukuj
Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"
Ogłoszenie wyników  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"

W piątek, 24 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia uczniom dyplomów i nagród XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy". Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych postaw związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz wskazanie czynności szczególnie niebezpiecznych wynikających z działalności rolniczej, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Konkurs umożliwiał sprawdzenie wśród  najmłodszych wiedzy na temat bezpiecznej pracy  w gospodarstwach rolnych i zagrożeniach wypadkami. Do terenowego oddziału w KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej złożono 20 pięknych prac wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy i wyróżnione uczennice  otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez KRUS Oddział Regionalny w Krakowie i fundatorów z powiatu dąbrowskiego.

WYRÓŻNIENIA

Julia Kawa – klasa V

Karolina Kruk – klasa VIII

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Opracowała: p. Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 04/07/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS