25/09/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zabawa choinkowa
Zabawa choinkowa

Jest karnawał, więc tańczmy,

niech bal wesołością nas przenika.

Czas szaleństwa i zabaw nadszedł,

w uszach nieustannie brzmi muzyka”

Po długim i wyczerpującym I semestrze nauki roku szkolnego 2011/2012 przyszedł czas na zasłużoną zabawę. Odpowiedzią na potrzebę oderwania się uczniów od „nieustannej edukacji” była zorganizowana w naszej szkole dnia 19.01.2012 r. szkole zabawa choinkowa. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z wychowawcami i rodzicami zadbali o to, aby uczniowie choć na chwilę mogli zapomnieć o szkolnych obowiązkach i oddać się karnawałowym szaleństwom. Zabawę choinkową zorganizowano dla trzech grup uczniów – pierwsza bawiła się...

admin dnia 23/01/2012
Czytaj więcej · 7476 czytań ·Drukuj
Jasełka 2011
Jasełka 2011

„W atmosferze radości, miłości i pokoju

Świętujmy Boże Narodzenie”

Dzień 21 grudnia 2011 roku był dniem szczególnym dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim. Świętowaliśmy bowiem, jak nakazuje religia i tradycja, Boże Narodzenie. W spotkaniu opłatkowym udział wzięli zaproszeni goście - Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Marek Minorczyk, Przewodniczący Rady Gminy pan Władysław Knutelski, przewodniczący Rady Rodziców pan Marian Wojtyto oraz Grono Pedagogiczne wraz z dyrektorem szkoły panem Marcinem Jarzwiecem, panią wicedyrektor Dorotą Bzdułą, księdzem Stanisławem Żuratem i Księdzem Bogdanem Lebrykiem, Uczniami i Rodzicami. Uczestników spotkania opłatkowego w radosny świąteczny nastrój wprowadziło...

admin dnia 03/01/2012
Czytaj więcej · 5926 czytań ·Drukuj
Wizyta Św. Mikołaja
Wizyta Św. Mikołaja

„Noc. Śnieg. Cisza…

Księżyc wstaje.

Idą Święci Mikołaje”

6 grudnia do Naszej Szkoły zawitał Święty Mikołaj. W towarzystwie Śnieżynek odwiedzał uczniów wszystkich klas. Swoją wizytę rozpoczął od przedszkolaków, które przyjęły Go szczególnie serdecznie. Później udał się do uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wszystkich jednakowo obdarował słodkimi prezentami i obiecał, że w przyszłym roku też zawita w nasze progi. CZEKAMY NA CIEBIE ŚWIĘTY MIKOŁAJU!!!

admin dnia 02/01/2012
Czytaj więcej · 6076 czytań ·Drukuj
Ogłoszenie o przetargu
Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszony został przetarg na dowóz uczniów do naszej szkoły w okresie styczeń - czerwiec 2012 r. Szczegóły - w części "Przetargi".

 

 

 

admin dnia 06/12/2011
Drukuj
Andrzejki
Andrzejki

Zgodnie ze staropolską tradycją kończącą czas zabaw a rozpoczynającą okres zadumy i refleksji, zorganizowano w Naszej Szkole huczną zabawę andrzejkową. Szampańskiej zabawie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum towarzyszy zespół muzyczny, który potrafił „rozbawić” wymagającą młodzież, wychodząc naprzeciw jej gustom muzycznym. Dla urozmaicenia zabawy andrzejkowej samorząd przygotował dla uczniów wróżby, które niektórzy potraktowali z przymrużeniem oka, jednak radości i szaleństw było co niemiara.

zdjęcia 

admin dnia 02/12/2011
Drukuj
"Wstań Polsko moja w blaskach zórz"
"Wstań Polsko moja w blaskach zórz"

Takie poważne hasło przyjęła uroczysta akademia z okazji 93 Rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ja uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem pani Joanny Płanety i Lucyny Krzanowskiej. Montaż słowno – muzyczny stanowił swego rodzaju „podróż” przez dzieje Polski od chwili utraty niepodległości, do momentu radosnego odzyskania jej w 1918 roku. Stanowił wspaniałą lekcję historii, będącej mapą bolesnych wydarzeń, ale i tych, z których Polacy mogą być dumni. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Dorota Bzduła, która podkreśliła, że na obecny kształt Polski miały wpływ działania wielu pokoleń Polaków, również tych, którzy wywalczyli jej niepodległość i że każdy Polak powinien o tym pamiętać.

zdjęcia

admin dnia 14/11/2011
Drukuj
Uroczystość nadania imienia naszej szkole
Uroczystość nadania imienia naszej szkole

Dzień 26 października 2011r. był dniem szczególnym dla naszej społeczności szkolnej. Po kilku latach wspólnych starań nauczycieli, Rodziców i uczniów nastąpiło uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz przekazanie sztandarów.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą celebrował jego Ekscelencja Biskup tarnowski Andrzej Jeż, a uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. W czasie Mszy św. nastąpiło poświęcenie sztandarów. Po uroczystym przemarszu z kościoła do szkoły w asyście pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych szkół nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez nauczycieli. Dokonali tego dyrektor szkoły p. Marcin Jarzwiec, przedstawiciel grona pedagogicznego Teresa Fryz, przewodniczący Rady Rodziców p. Marian Wojtyto i członek samorządu uczniowskiego Justyna Robak. Następnie Dyrektor Szkoły przywitał gości, którzy uświetnili tę uroczystość. Wśród nich byli ks. Biskup Andrzej Jeż, Dyrektor Delegatury w Tarnowie p. Urszula Blicharz, Starosta powiatu Dąbrowskiego p. Tadeusz Kwiatkowski, wicestarosta p. Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisław Początek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej p. Władysław Knutelski, Skarbnik Gminy Dąbrowa Tarnowska p. Małgorzata Bąba, Ks. Proboszcz Parafii w Gruszowie Wielkim Stanisław Żurat, ks. Proboszcz Parafii Smęgorzów Bogdan Lebryk.

admin dnia 10/11/2011
Czytaj więcej · 8588 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS