09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
I EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO DLA GIMNAZJÓW IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
I EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO DLA GIMNAZJÓW IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego „Warto służyć człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>

 

admin dnia 23/04/2013
Drukuj
Radosny promień Świąt Wielkanocnych
Radosny promień Świąt Wielkanocnych

Wszyscy oczekujemy Świat Wielkanocnych, które niosą ze sobą nadzieję i radość związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa. Radosne promienie nadchodzących Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie zanieśli dla pensjonariuszy Hospicjum i Domu Opieki Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Aby wprowadzić radosny nastrój świąteczny, uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy krótki występ obrazujący ludowe zwyczaje związane z Wielkanocą. Nie zabrakło więc strojów regionalnych, kogucika, pisanek, palm, dźwięku skrzypiec i namiastki śmigusa - dyngusa.

Uczniowie zabrali ze sobą dla przebywających w Domu Opieki Społecznej upominki, które z serca ofiarowała nasza społeczność szkolna. Od pensjonariuszy, dyrekcji i personelu otrzymaliśmy w zamian serdeczny uśmiech i słowa podziękowania.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim również kierują słowa podziękowania dla dyrekcji i personelu Hospicjum i Domu Opieki Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej za serdeczne przyjecie oraz możliwość przekazania jego mieszkańcom „Radosnych promieni Świat Wielkanocnych”.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 05/04/2013
Drukuj
KULTYWUJEMY TRADYCJE WIELKANOCNE - udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych
KULTYWUJEMY TRADYCJE WIELKANOCNE - udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych

W tym roku odbyła się XIV już edycja Konkursu Palm Wielkanocnych w parafiach Gruszów Wielki, Szarwark i Smęgorzów , nad którego przygotowaniem i przebiegiem w Gruszowie Wielkim od wielu lat niezmiennie czuwa Dąbrowski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Dąbrowie Tarnowskiej we współpracy z Parafią Rzymsko- Katolicką oraz Sołectwem w Gruszowie Wielkim. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 3 w Gruszowie Wielkim po raz kolejny aktywnie włączyli się w udział w tymże Konkursie. Wyrazem tego zaangażowania było przygotowanie palm wielkanocnych przez uczniów Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum. Wysiłek uczniów został nagrodzony - zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum otrzymali w Konkursie I miejsca za pomysłowość i estetykę wykonania palm.

 Ponadto młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum , jak co roku, przygotowała oprawę artystyczną dla gości spotkania wielkanocnego zorganizowanego przez sołtys Gruszowa Wielkiego panią Józefę Taraskę, Dąbrowski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku występ przybrał formę barwnej prezentacji jednego ze zwyczajów wielkanocnych kultywowanych na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 28/03/2013
Drukuj
III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ
III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

W naszej Szkole żywe jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą oraz popularyzowanie folkloru. W związku z tym nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim - pani Dorota Bzduła, pani Leokadia Parkosz i pani Katarzyna Partyńska zorganizowały III edycję Konkursu na Palmę Wielkanocną, skierowanego do uczniów oddziału przedszkolnego i klas I–III Szkoły Podstawowej. Uczestnicy konkursu wykazali niezwykłą pomysłowość przy wykonaniu palm, robionych własnoręcznie techniką tradycyjną. Jury konkursowe w składzie wymienionym powyżej nagrodziło następujących uczniów:

Miejsce I – trzy nagrodzone pary:

  • Wiktoria Ryczek – kl. III i Krzysztof Ryczek – oddział przedszkolny
  • Kinga Kupiec – kl. I i Mateusz Kupiec – oddział przedszkolny
  • Kamil Wajda – kl. III i Ewelina Łapa – kl. III

Miejsce II – indywidualnie:

  • Jakub Kowal – kl. III
  • Klaudia Sztyler – kl. II
  • Karolina Kruk – kl. III

Miejsce III – indywidualnie:

  • Karolina Banaś – kl. II
  • Maksymilian Zieliński – oddział przedszkolny
  • Krystian Dworak – oddział przedszkolny

Liczba przyznanych nagród świadczy o dużym zaangażowaniu uczniów w przygotowanie palm wielkanocnych, a co za tym idzie w kultywowanie tradycji wielkanocnych.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

admin dnia 27/03/2013
Drukuj
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 22 marca 2013 roku w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zorganizowanego pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, który był też fundatorem nagród dla zwycięzców. Naszą Szkołę reprezentowali: Mateusz Pyzik - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Natalia Taraska – uczennica Publicznego Gimnazjum. Nadzieje uczniów biorących udział w konkursie oraz nauczycieli przygotowujących – pana Marcina Jarzwieca i pani Lucyny Krzanowskiej spełniły się, gdyż nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów.

W kategorii szkół podstawowych – Mateusz Pyzik zajął I miejsce.

W kategorii gimnazjum – Natalia Taraska zajęła III miejsce.

Laureatom - uczniom naszej Szkoły gratulujemy wspaniałych sukcesów, jesteśmy z nich dumni. Mateuszowi życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 8 kwietnia 2012 roku w Centrum Polonii w Brniu.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/03/2013
Drukuj
W TROSCE O DOBRO DZIECKA
W TROSCE O DOBRO DZIECKA

Zadaniem szkoły jako placówki oświatowej jest przede wszystkim dbałość o pełny i harmonijny rozwój ucznia. W związku z tym i w naszej Szkole podejmowane są różnorodne działania sprzyjające pełnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Jedną z form tych działań jest stała współpraca z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. W związku z tym pracownicy Poradni od kilku prowadzą w naszej Szkole spotkania z uczniami Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz z ich rodzicami. Jedno z takich spotkań odbyło się dnia 21 marca 2013 r. Psycholog z Poradni w Dąbrowie Tarnowskiej pani mgr Ewa Bajorek zaprosiła w tym dniu rodziców uczniów oddziału przedszkolnego, aby przybliżyć im temat dojrzałości szkolnej dzieci w wieku przedszkolnym mających rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej oraz zasięgnąć ich opinii na temat rozpoczynania przez sześciolatków nauki w klasie I. Spotkanie miało również na celu rozwianie obaw i wątpliwości rodziców związanych z rozpoczynaniem przez dzieci nauki w wieku sześciu lat. W trakcie spotkania pani Ewa Bajorek przedstawiła też rodzicom wyniki pilotażowych badań logopedycznych przeprowadzonych wśród uczniów oddziału przedszkolnego w tym roku szkolnym. Po spotkaniu ze wszystkimi rodzicami odbyły się indywidualne konsultacje logopedyczne z rodzicami, w trakcie których mogli zasięgnąć szczegółowych informacji na temat swoich dzieci w zakresie poprawności wymowy. Musimy dodać, że pani Ewa Bajorek od kilku lat sprawuje opiekę logopedyczną nad uczniami naszej Szkoły prowadząc z nimi cykliczne zajęcia kształcące poprawną wymowę.

W imieniu dyrekcji Szkoły oraz rodziców uczniów serdecznie dziękujemy pani Ewie za czas poświęcony uczniom i rodzicom.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 25/03/2013
Drukuj
"Młodzieżowy Klub Filmowy"
"Młodzieżowy Klub Filmowy"

Nasza szkoła wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej bierze udział w projekcie „Młodzieżowy Klub Filmowy“.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie obejrzeli dwa filmy: „Szkoła z blachy“, i „Święta woda“. Pani Edyta Więcek, pracownik biblioteki, przygotowała prezentację wprowdzajacą w tematykę filmów. Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy uczniów w szkole św. Filipa i walkę ludzi o wodę w Indiech.

Po projekcji odbyła się dyskusja na poruszane w fimach tematy.

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania!

admin dnia 18/03/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS