09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"

Uczennice naszego Gimnazjum znalazły się w gronie laureatów I Małopolskiego Konkursu Literackiego: „HOSPICJUM – czas nadziei i miłości”, którego organizatorami byli: Małopolski Kurator Oświaty, Prezes Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie oraz Dyrektor Gimnazjum Nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o założeniach i funkcjonowaniu opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodych i dorosłych na cierpienie osób nieuleczalnie chorych oraz na ludzką bezradność wobec śmierci. Ponadto zakładał też włączenie się młodzieży w kampanię na rzecz budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie.

 Konkurs dzielił się na dwie części – literacką i plastyczną. Uczestnicy biorący udział w konkursie literackim mieli za zadanie napisać tekst, który powinien zawierać przesłanie, że kres życia ludzkiego musi być czasem szczególnym – czasem na ostatni gest miłości, czasem nadziei. Uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną o tematyce godnego przekraczania granic życia.

Uczennice naszego Gimnazjum – Joanna Stanek i Weronika Ryczek wzięły udział w konkursie literackim, a ich zwycięskie prace zostały wraz z innymi umieszczone w specjalnie wydrukowanym kalendarzu, co stanowiło nagrodę dla laureatów.

Uroczyste wręczenie laureatom nagród – kalendarzy odbyło się 30 stycznia 2013 roku w Delegaturze Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego, Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody oraz wyrazy podziękowania za włączenie się w realizację tak szczytnego celu oraz gratulacje za pięknie napisane teksty.

My również cieszymy się z osiągnięcia naszych uczennic, które, biorąc udział w konkursie, dały wyraz zaangażowania w realizację ważnego przesłania.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 04/03/2013
Drukuj
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"

Uwzględniając mocno zakorzenione tradycje zabawy w okresie karnawału, 31 stycznia w naszej Szkole zorganizowano dla uczniów zabawę choinkową. Zadbali o to opiekunowie Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przedstawiciele tych Samorządów oraz wychowawcy klas. Jak co roku uczniowie bawili się w trzech grupach wiekowych. Karnawałową zabawę rozpoczęli więc najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III, którzy wykazali w szalonej zabawie swoje umiejętności taneczne. Najmłodsi pokazali też pomysłowość w doborze strojów, wzięli więc udział w konkursie na najciekawszy strój, a zwycięzcy balu przebierańców otrzymali nagrody. Następną grupą bawiących się byli uczniowie klas IV – VI, którym również nie brakowało fantazji w tanecznych szaleństwach. Zabawę choinkowa zakończyli najstarsi – uczniowie Gimnazjum, którzy do zorganizowanej dla nich imprezy podeszli poważnie i, podobnie jak ich młodsi koledzy, nie tracili czasu, lecz oddali się nastrojowi zabawy.

Jak co roku, uczniowie bawili się przy muzyce, która, na wedle życzenia, odpowiadała ich gustom muzycznym.

Zabawa choinkowa to nie tylko wykazanie się umiejętnościami tanecznymi, ale również ważny element kultury funkcjonowania w grupie rówieśniczej, o czym nasi uczniowie na pewno nie zapominają.

Niestety, ferie i przyjemności mamy już za sobą, trzeba więc na nowo podjąć trud żmudnego uczenie się przygotowywania do lekcji.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 08/02/2013
Drukuj
"Świąteczny nastrój nadal trwa"
"Świąteczny nastrój nadal trwa"

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już minęły, w naszej Szkole świąteczny nastrój nadal trwa. Dzieje się tak ze względu na pamięć i szacunek dla najstarszych mieszkańców miejscowości Gruszowa Wielkiego, dla których 13 stycznia zorganizowano spotkanie opłatkowe. Organizatorami spotkania dla najstarszej części społeczności gruszowskiej oraz innych przybyłych mieszkańców byli - Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska oraz dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec.

W spotkaniu opłatkowym, oprócz wspomnianych już mieszkańców wsi, udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, Starosta Dąbrowski pan Tadeusz Kwiatkowski, Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska pan Stanisław Ryczek, Zastępca Dyrektora MGOPS pani Halina Sarat, Specjalista Pracy Socjalnej MGOPS pan Marek Stafii, Proboszcz Parafii Gruszów Wielki ks. Stanisław Żurat, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Handlowców Powiśla Dąbrowskiego pan Krzysztof Krupa, Prezes Civitas Christiana pan Edward Urbańczyk. Nasza Szkołę jako współorganizatora spotkania reprezentował pan dyrektor Marcin Jarzwiec oraz pani wicedyrektor Dorota Bzduła.

admin dnia 04/02/2013
Czytaj więcej · 7097 czytań ·Drukuj
"Dla Was kochane Babcie i Dziadkowie nasze wdzięczne, małe serca"
"Dla Was kochane Babcie i Dziadkowie nasze wdzięczne, małe serca"

Kolejny już raz uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III Szkoły Podstawowej uczcili Dzień Babci i Dziadka, przygotowując dla nich piękny występ. Szacunek i miłość swoim najbliższym przekazali w życzeniach oraz w dziecięcym słowie poezji i pięknym przedstawieniu jasełkowym. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń – p. Teresy Fryz, p. Alicji Kawy, p. Leokadii Parkosz oraz p. Doroty Bzduły najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowywali występ, aby swoim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta sprawić jak najwięcej radości. Uroczysty występ dzieci wzruszył więc zebranych , którzy z dumą oglądali przedstawienie i ze wzruszeniem słuchali pełnych miłości i szacunku słów płynących ze szczerych dziecięcych serc.

Dyrektor pan Marcin Jarzwiec podziękował obecnym na spotkaniu Babciom i Dziadkom za ich liczną obecność, która jest wyrazem uznania dla pracy i wysiłku ich wnucząt.

Należy dodać, że dla nas jako dla Szkoły goszczenie każdego roku tak licznego grona Babć Dziadków jest dużym zaszczytem.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 31/01/2013
Drukuj
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "DĄŻYMY DO ZERA"
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "DĄŻYMY DO ZERA"

Znane są już wyniki II etapu konkursu plastycznego „Dążymy do zera” zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. O zainteresowaniu konkursem wśród uczennic naszego Gimnazjum i przebiegu etapu szkolnego oraz o oczekiwaniu na rozstrzygnięcie II etapu pisaliśmy w grudniu. Dziś możemy powiedzieć, że wyniki konkursu są dla nas satysfakcjonujące, gdyż plastyczne prace naszych uczestniczek – plakaty tematyczne związane z profilaktyką HIV/AIDS znalazły się wśród tych, które zostały nagrodzone.

W gronie laureatów znalazły się - Maria Rygielska, zajmując III miejsce w konkursie oraz Weronika Ryczek, której praca jest wśród plakatów wyróżnionych. Za swoje osiągnięcia uczennice otrzymały dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wymienionym uczennicom naszego Gimnazjum oraz nauczycielowi przygotowującemu – pani Małgorzacie Pytce.

admin dnia 14/01/2013
Drukuj
"Dzisiaj także Bóg się rodzi w człowieku"
"Dzisiaj także Bóg się rodzi w człowieku"

Znów popłynęła kolęda, znów opłatek, znów życzenia. Muzyczna opowieść o Przyjściu na Świat Jezusa wprowadziła obecnych na Spotkaniu Opłatkowym w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tego roku poetyckie słowo było tylko dodatkiem do pięknej kompozycji muzycznej, ukazującej historię Bożego Narodzenia w muzycznych aranżacjach, śpiewanych przez solistów lub chór kolędach. Niezwykłość spotkania wynikała ze wspólnego uczestnictwa w nim zaproszonych Gości, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Rodziców oraz Uczniów, którzy włączali się do śpiewania kolęd i tym samym współtworzyli świąteczny nastrój. Piękna muzyka była efektem pracy p. Lucyny Krzanowskiej, która do przygotowań zaangażowała uczniów Przedszkola, Szkoły Podstawowej , Gimnazjum oraz absolwentów występujących gościnnie. Śpiew kolęd przez najmłodszych oraz udział absolwentów wzruszyły zebranych, którzy nagradzali ich brawami. Ponadto udział pani Joanny Wojtaszak, grającej na pianinie oraz tercetu skrzypcowego prowadzonego przez panią Lucynę Krzanowską przyczynił się do niezwykle uroczystego charakteru spotkania. Uroczystość uświetnił również udział gości:...

admin dnia 21/12/2012
Czytaj więcej · 7774 czytań ·Drukuj
Uczestniczymy w konkursie pod hasłem "DĄŻMY DO ZERA"
Uczestniczymy w konkursie pod hasłem "DĄŻMY DO ZERA"

Uczniowie naszego Gimnazjum biorą udział w dwuetapowym konkursie plastycznym na plakat dla młodzieży z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, którego organizatorami są: Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny , Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs jest częścią działań podjętych w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zasad zdrowego stylu życia bez uzależnień oraz propagowanie zachowań, które chronią przed zakażeniami wirusem HIV. Hasło konkursu brzmi : „DĄŻYMY DO ZERA” i związane jest z idea kampanii: „Dążmy do zera. Zero nowych infekcji HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji”.

admin dnia 17/12/2012
Czytaj więcej · 6995 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS