29/03/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Tradycji stało się zadość
Tradycji stało się zadość

Święty Mikołaj zawitał w progi naszej szkoły i w swej hojności nie pominął nikogo. Słodkim prezentem obdarował każdego ucznia – przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów. Symboliczny mikołajkowy prezent dostali również wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Można więc powiedzieć, że tradycja mikołajkowa jest w naszej szkole bardzo żywa. Dzięki takim gestom społeczność uczniowska jednoczy się i… już przygotowuje do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 11/12/2012
Drukuj
Zabawa Andrzejkowa
Zabawa Andrzejkowa

Dzień 29 listopada to dzień „tanecznego wytchnienia od nauki” dla uczniów naszej szkoły. Począwszy od I klasy Szkoły Podstawowej po klasę III Gimnazjum „andrzejkowy szał” ogarnął tego dnia niemal wszystkich. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wróżby, w których bardzo chętnie uczestniczyli, jednak najważniejszy był popis tańca i popis stylu ubierania się zaprezentowany podczas andrzejkowej zabawy. Niestety, następnego dnia trzeba było wrócić do żmudnej szkolnej rzeczywistości, a po wspaniałej muzyce i zabawie zostały tylko wspomnienia.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 10/12/2012
Drukuj
Ogłoszenie o przetargu
Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszony został przetarg na dowóz uczniów do naszej szkoły w okresie styczeń - grudzień 2013 r. Szczegóły - w części "Przetargi".

 

 

 

admin dnia 07/12/2012
Drukuj
ZIEMIA OJCÓW NASZYCH - NA KARTACH HISTORII I W SERCACH POLAKÓW
ZIEMIA OJCÓW NASZYCH - NA KARTACH HISTORII I W SERCACH POLAKÓW

Poetyckim słowem i patriotyczną pieśnią uczciliśmy w naszej Szkole 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Powagę tego narodowego święta mogliśmy przeżyć dzięki wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Iwony Tańskiej i pani Lucyny Krzanowskiej. W swoim wystąpieniu, będącym poetycką lekcją dziejów naszej ojczyzny obejmujących okres od I Polski rozbioru w 1772 r. do odzyskania niepodległości w roku 1918, uczniowie pokazali wydarzenia dramatyczne dla naszej ojczyzny i narodu i związane z nimi starania Polaków o niepodległość oraz radość z jej odzyskania po wielu latach niewoli.

Uroczysty charakter obchodów Narodowego Święta Niepodległości został podkreślony nie tylko dzięki poetyckiemu słowu, ale również dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, na którą składały się pełne powagi i refleksji pieśni patriotyczne oraz...

admin dnia 16/11/2012
Czytaj więcej · 6549 czytań ·Drukuj
Podsumowanie projektu "ŚWIADOMI SWOICH PASJI"
Podsumowanie projektu "ŚWIADOMI SWOICH PASJI"

Dnia 8 listopada 2012 r. odbyło się w naszej Szkole wieczorne spotkanie w związku z zakończeniem projektu edukacyjnego „ŚWIADOMI SWOICH PASJI”. Spotkanie to swoją obecnością zaszczycili goście: Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska pan Stanisław Początek, dyrektor ZOSiP pan Marian Gajda wraz z pracownikami - panią Anną Szkotak i panią Anną Kopeć, radna i Sołys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, radna pani Gabriela Dudek, radny pan Jacek Ryczek, proboszcz parafii Gruszów Wielki ks. Stanisław Żurat oraz dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie ZSPiG i ich rodzice.

Na początku spotkania dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec przedstawił realizowane przez szkołę projekty edukacyjne, których w naszej placówce od 2004 r. było już sześć. W swoim wystąpieniu pan dyrektor zwrócił uwagę na to, że realizacja projektów edukacyjnych sprzyja rozwojowi różnorodnych zainteresowań...

admin dnia 13/11/2012
Czytaj więcej · 8063 czytań ·Drukuj
NAUCZYCIELOM W DNIU ICH ŚWIĘTA
NAUCZYCIELOM W DNIU ICH ŚWIĘTA

15 października 2012 r. rozbrzmiewał w naszej Szkole uroczyście i z powagą. Świętowaliśmy bowiem Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Chcąc uczcić ten Dzień, uczniowie przygotowali uroczystą akademię, w której udział wzięli zaproszeni goście – dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli pan Marian Gajda, przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego pani Gabriela Dudek oraz dyrektor Szkoły pan Marcin Jarzwiec, wicedyrektor pani Dorota Bzduła, ksiądz Stanisław Żurat, a także Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice.

W części oficjalnej pan Marian Gajda w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz swoim, złożył dyrektorowi Szkoły oraz wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia, podkreślając przy tym niewątpliwą rolę szkoły i nauczania we współczesnym społeczeństwie. Następnie głos zabrał dyrektor Szkoły pan Marcin Jarzwiec, który również „swoim” nauczycielom przekazał ciepłe słowa podziękowania za pracę dydaktyczno-wychowawczą i życzył wytrwałości oraz sukcesów w pracy pedagogicznej. Pan dyrektor wręczył również nagrody tym nauczycielom, których wkład w pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz w podniesienie wizerunku Szkoły...

admin dnia 19/10/2012
Czytaj więcej · 7556 czytań ·Drukuj
Dzień radości
Dzień radości

20 września 2012 roku był w naszej szkole szczególnie radosny. Stało się tak za sprawą SOROPTIMIST INTERNATIONALE – międzynarodowej organizacji zrzeszającej kobiety czynne zawodowo – która przekazała dla uczniów klas I – VI przybory szkolne.

Swoją wdzięczność za otrzymane prezenty uczniowie wyrazili w formie kolorowych laurek i obrazków wykonanych własnoręcznie. Dzieci chciały w ten sposób wyrazić również podziw dla ludzi, których łączy wspólna praca na rzecz innych.

Cieszymy się, że nasza szkoła nawiązała współpracę z organizacją krzewiącą tak wartościowe ideały.

W oczach uczniów malowała się radość!!!

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 27/09/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS