25/09/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim
PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"
PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej W Gruszowie Wielkim wzięli udział w XII – tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju.

Program zwraca uwagę na ewentualne zagrożenia na drodze oraz w internecie.

Uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich trudnych, niecodziennych.

W programie wzięło udział 16 pierwszoklasistów. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych  w oparciu o opracowane materiały edukacyjne.

Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych osób do domu, podczas nieobecności rodziców.

Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka’’ był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Po rozwiązaniu testu pierwszoklasiści zdobyli Dyplom, a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom imponującej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa.

Opracowała: Leokadia Parkosz

>>>Certyfikat
admin dnia 22/06/2021
Drukuj
Srebrne i brązowe medale w piłkarskich Powiatowych Igrzyskach Dzieci
Srebrne i brązowe medale w piłkarskich Powiatowych Igrzyskach Dzieci

W poniedziałek 7.06.2021 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Oleśnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 6 szkół podstawowych : Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Olesna, Bolesławia, Zabrnia, Słupca. Drużyna naszych dziewcząt, w składzie: Kot Jowita, Dudek Patrycja, Kijak Patrycja, Michalczyk Oliwia, Żurawska Milena, Kilian Kamila i Ruman Angelika zajęła w  turnieju 2  miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu.                                                                                                       

Drużyna chłopców, występująca w składzie: Urban Krystian, Stępnik Tomasz, Żelazny Hubert, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Rokita Filip, Zych Jakub, Fijał Xawery, Ryczek Jakub, zajęła 3 miejsce i  zdobyła tytuł II -go V- ce Mistrza Powiatu.  Gratulujemy!     

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/06/2021
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs 'Kangur Matematyczny'
Międzynarodowy Konkurs 'Kangur Matematyczny'

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu, na które czekaliśmy kilka tygodni.

W czwartek 22 kwietnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2021. W tym roku przypadła 30. edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 25 uczniów.  Uczniowie rozwiązywali zadania odpowiednio do swojej kategorii:

 

 • klasa 2 SP – kategoria ŻACZEK – 9 uczniów
 • klasa 3 i 4 SP – kategoria MALUCH – 9 uczniów
 • klasa 5 i 6 SP – kategoria BENIAMIN – 5 uczniów
 • klasa 7 i 8  SP – kategoria KADET – 2 uczniów.

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Uczniowie mieli szansę zdobyć cenne nagrody w postaci wycieczek oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek: układankę przestrzenną w formie breloczka.

Oto najlepsi uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienie:

klasa 3 – Jakub Szwiec

klasa 4 – Mikołaj Kowal

klasa 6 – Patrycja Kijak

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Marta Gadziała

admin dnia 16/06/2021
Drukuj
Sukces Karola w konkursie recytatorskim
Sukces Karola w konkursie recytatorskim

Uczeń klasy III, Karol Urban reprezentował naszą szkołę w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Dziecięcej zorganizowanym przez Dąbrowski Dom Kultury.

Konkurs odbywał się w trybie stacjonarnym. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół. Mali artyści występowali w blasku reflektorów na dużej scenie, co po roku izolacji było dużym wyzwaniem. Brawurowe wykonanie wiersza Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty” oraz fragmentu lektury „Puc, Bursztyn i Goście”, pozwoliły Karolowi na zajęcie wysokiego III miejsca. Za swój występ otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 12/06/2021
Drukuj
Piękno świata w oczach dzieci - VIII Edycja Konkursu Plastycznego dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego
Piękno świata w oczach dzieci - VIII Edycja Konkursu Plastycznego dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pod hasłem „Piękno świata odbiciem Boga”, celem plastycznych zmagań było uwrażliwienie dzieci na piękno świata stworzonego przez Boga i promowanie wartości, o których nauczał Kardynał Stefan Wyszyński. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 21 prac.

Jury, po naradzie, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania ustaliło następujące wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo – Anna Taraska klasa I, Zuzanna Bania klasa II,

II miejsce ex aequo – Maja Żelazny klasa III, Edyta Toczek klasa II, Julia Szwajkosz klasa II

III miejsce ex aequo – Maciej Szentaler klasa II, Wiktoria Dworak klasa II, Zuzanna Wójcik klasa I

Wyróżnienia: Rafał Zieliński klasa II , Wiktor Sajdera klasa II, Julia Kułaga klasa II , Kamil Kot , klasa III Oliwia Ryczek klasa I ,  Anna Sztyler klasa III, Jakub Wójcik klasa II , Hanna Szwajkosz klasa I  , Maciej Taraska klasa II, Damian Bąba klasa II , Natalia Surowiec klasa II, Sandra Budzyna klasa I.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom VIII  Edycji Konkursu Plastycznego inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji.

Wystawa prac konkursowych odbędzie się w holu szkoły.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 12/06/2021
Drukuj
Kubusiowi Przyjaciele Natury
Kubusiowi Przyjaciele Natury

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy II i III brali udział w XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Jest to program o tematyce ekologicznej, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne.

W ramach programu przeprowadzono cykl zajęć, podczas których uczniowie poznali podstawowe zasady ochrony środowiska, poszerzyli wiedzę o zdrowym odżywianiu, podnieśli swoją sprawność fizyczną, utrwalili proekologiczne zachowania oraz poznali związek oszczędzania pieniędzy z zachowaniami proekologicznymi.

Tematyka zajęć:

 1. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze
 2. Dbam o aktywność fizyczną
 3. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce
 4. Dbam o zasoby naturalne Ziemi – powietrze , wodę i energię
 5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego
 6. Dbam o naturę
 7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze

Zagadnienia te realizowano w oparciu o materiały edukacyjne – karty pracy, audiobooki  oraz filmy animowane, które z humorem wprowadzały dzieci w tematykę poszczególnych zajęć i wyjaśniały podstawowe pojęcia. Dzieci dyskutowały, wykonywały prace plastyczne, tworzyły prezentacje z wykorzystaniem zasobów Internetu. Dodatkowo otrzymywały wyzwania ekologiczne do zrealizowania wspólnie z rodzicami w domu  np. przygotowanie zestawu codziennych ćwiczeń gimnastycznych, układanie zdrowego jadłospisu, komponowanie posiłku  z resztek jedzenia, wykonywanie zabawek i przedmiotów użytecznych z recyklingu, hodowla i obserwacja roślin, prowadzenie dzienniczka obserwacji podczas rodzinnych spacerów na łonie przyrody, wdrażanie zachowań proekologicznych w domu i zachęcenie członków rodziny do współpracy.

W efekcie wdrożonego programu znacznie wzrosła świadomość ekologiczna uczniów, wiedzą, że są częścią natury i muszą o nią dbać.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom, a szkoła certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.

Opracowała: Alicja Kawa

>>>Certyfikat
admin dnia 03/06/2021
Drukuj
KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY
KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY

Przedstawiamy wyniki konkursu literackiego pod hasłem  „ Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. To już VIII edycja Konkursu  Literackiego organizowanego przez naszą szkołę, którego celem jest zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Oto wyniki literackich zmagań:

Klasy VII-VIII

I miejsce – Dawid Kaczor – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

II miejsce – Izabela Houda –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Patryk Wałaszek –   Szkoła Podstawowa  w Laskówce Chorąskiej

III miejsce ex aequo- Julia Trela – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkach

Wyróżnienie otrzymała:

Maja Augustyńska -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Klasy IV-VI

I miejsce – Paulina Łopata – Szkoła Podstawowa w Zabrniu

II miejsce – Kamila Kilian –  Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

III miejsce – Sara Grzeszczyk –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

 Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu –  p. Dorota Bzduła i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Ewa Gaj, p. Danuta Krupa, p. Justyna Bieś, p. Monika Guzik-Skirzyńska, p. Beata Kwapień, p. Lucyna Szot, p. Katarzyna Kosmala, p. Anna Piotrowska, p. Ewa Baran, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 30/05/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS