09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Jeszcze wczoraj były wakacje..."
"Jeszcze wczoraj były wakacje..."

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła się w naszej szkole Mszą Świętą dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którą odprawił ks. Stanisław Żurat, a kazanie, będące głębokim przesłaniem na nowy nok szkolny, wygłosił ksiądz Józef Mirek.

Po Mszy Świętej jej uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Miało ono charakter szczególny, gdyż pierwszy raz odbyło się w asyście pocztów sztandarowych. Na początku akademii pan dyrektor Marcin Jarzwiec przywitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, księży i rodziców. Szczególnie ciepłe i serdeczne słowa skierował do uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i klas pierwszych Gimnazjum, zaznaczając, ze nauka w...

admin dnia 05/09/2012
Czytaj więcej · 9685 czytań ·Drukuj
Wakacyjne edukowanie
Wakacyjne edukowanie

Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie „Świadomi swoich pasji” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki odwiedzili w trakcie właśnie trwających wakacji Chorzów, Góry Świętokrzyskie oraz Góry Stołowe.

Swoje wędrówki rozpoczęli od wycieczki do Śląskiego Planetarium, w którym zobaczyli seans astronomiczny prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Spotkanie pod gwiazdami było okazją do poszerzenia wiedzy o wszechświecie i próbą odpowiedzi na pytanie: „Czy jest tam kto?”

Kolejnym punktem wycieczki był Śląski Ogród Zoologiczny. Tu, oprócz spotkania z egzotycznymi zwierzętami, uczniowie mieli okazję zwiedzić Kotlinę Dinozaurów – jedyną tego typu ekspozycję wymarłych gadów w Europie.

Szybko mijał czas w gościnnym Chorzowie i choć przykro było opuszczać śląskie szlaki uczestnicy projektu myśleli już o...

admin dnia 02/08/2012
Czytaj więcej · 8279 czytań ·Drukuj
Ogłoszenie o przetargu
Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszony został przetarg na dowóz uczniów do naszej szkoły w okresie wrzesień - grudzień 2012 r. Szczegóły - w części "Przetargi".

 

 

 

admin dnia 02/08/2012
Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

„Chciałbym kiedyś tu powrócić,

Chciałbym kiedyś tu zapukać,

Porozglądać się dookoła,

By dzisiejszy dzień odszukać”

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2011/2012 zadzwonił w polskich szkołach 29 czerwca. Radością przepełniał serca wszystkich uczniów, również społeczność szkolną Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się w naszej szkole Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Stanisław Żurat. Po Mszy Świętej uczniowie udali się do budynku Szkoły na uroczystą akademię. Rozpoczął ją przemarsz pocztów sztandarowych, następnie przewodnicząca szkoły przywitała zgromadzonych na uroczystości – Wiceburmistrza Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska pana Marka Minorczyka, dyrektora Szkoły pana Marcina Jarzwieca, panią dyrektor Dorotę Bzdułę, proboszcza parafii w Gruszowie Wielkim księdza Stanisława Żurata, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Później głos zabrał...

admin dnia 02/07/2012
Czytaj więcej · 10560 czytań ·Drukuj
"W tym jestem dobry"
"W tym jestem dobry"

Dnia 27 czerwca uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej mieli możliwość wykazania się w konkursach sprawdzających wiedzę, sprawność fizyczną oraz umiejętności plastyczne, taneczne, recytatorskie i wokalne. Konkursy wiedzy przeprowadzone zostały przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów w formie pisemnej.

Edycja konkursu „W tym jestem dobry” cieszyła się wśród uczniów dużą popularnością. Szczególne zainteresowanie oglądających wzbudził konkurs taneczny w wykonaniu zespołu uczniowskiego z klasy IV i II.

admin dnia 02/07/2012
Czytaj więcej · 8069 czytań ·Drukuj
Poznajemy perły sandomierskiej architektury
Poznajemy perły sandomierskiej architektury

W dniu 19 czerwca 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Dla części uczniów – tych najbardziej wytrwałych w zbieraniu – wyjazd został sfinansowany z funduszy, które uzyskano podczas akcji zbierania szkła w szkole przez cały rok szkolny 2011/2012.
Pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzili Sandomierz - jedno z najpiękniejszych miast województwa świętokrzyskiego. Program wycieczki zawierał zwiedzanie sandomierskiego Rynku i zabytkowych kamieniczek, przejście Podziemną Trasą Turystyczną, spacer obok Collegium Gostomanium, Domu Długosza i Zamku Królewskiego. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również gotycką katedrę, oglądali piękną panoramę Sandomierza z Bramy Opatowskiej, odbyli spacer wąwozem Królowej Jadwigi oraz rejs statkiem po Wiśle. Największą atrakcją dla uczniów było wybijanie monety okolicznościowej tzw. tarki. Wyjazd do Sandomierza zaowocował kontaktem uczniów z historią Polski, której powiew poczuli wszyscy w naszej szkole.

zdjęcia

admin dnia 30/06/2012
Drukuj
"Niech żyje bal"
"Niech żyje bal"

14 czerwca w naszej szkole Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów klas III uroczysty Gimbal. Absolwenci po raz ostatni bawili się wspólnie przy dźwiękach orkiestry Jupiter Band. Uroczysty nastrój tej imprezy uwidaczniał się w szampańskiej zabawie i wieczorowych strojach uczniów. Ten wieczór należał do trzecioklasistów, którzy wiedząc, że to ich ostatnie chwile w gimnazjum, oddali się wspaniałej zabawie. Był to wieczór pełen młodzieńczego rozbawienia i radości, ale niestety, z nutą smutku, że to ich ostatnie chwile razem.

zdjęcia

admin dnia 29/06/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS