09/06/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Ogłoszenie o przetargu
Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszony został przetarg na dowóz uczniów do naszej szkoły w okresie styczeń - czerwiec 2012 r. Szczegóły - w części "Przetargi".

 

 

 

admin dnia 06/12/2011
Drukuj
Andrzejki
Andrzejki

Zgodnie ze staropolską tradycją kończącą czas zabaw a rozpoczynającą okres zadumy i refleksji, zorganizowano w Naszej Szkole huczną zabawę andrzejkową. Szampańskiej zabawie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum towarzyszy zespół muzyczny, który potrafił „rozbawić” wymagającą młodzież, wychodząc naprzeciw jej gustom muzycznym. Dla urozmaicenia zabawy andrzejkowej samorząd przygotował dla uczniów wróżby, które niektórzy potraktowali z przymrużeniem oka, jednak radości i szaleństw było co niemiara.

zdjęcia 

admin dnia 02/12/2011
Drukuj
"Wstań Polsko moja w blaskach zórz"
"Wstań Polsko moja w blaskach zórz"

Takie poważne hasło przyjęła uroczysta akademia z okazji 93 Rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ja uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem pani Joanny Płanety i Lucyny Krzanowskiej. Montaż słowno – muzyczny stanowił swego rodzaju „podróż” przez dzieje Polski od chwili utraty niepodległości, do momentu radosnego odzyskania jej w 1918 roku. Stanowił wspaniałą lekcję historii, będącej mapą bolesnych wydarzeń, ale i tych, z których Polacy mogą być dumni. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Dorota Bzduła, która podkreśliła, że na obecny kształt Polski miały wpływ działania wielu pokoleń Polaków, również tych, którzy wywalczyli jej niepodległość i że każdy Polak powinien o tym pamiętać.

zdjęcia

admin dnia 14/11/2011
Drukuj
Uroczystość nadania imienia naszej szkole
Uroczystość nadania imienia naszej szkole

Dzień 26 października 2011r. był dniem szczególnym dla naszej społeczności szkolnej. Po kilku latach wspólnych starań nauczycieli, Rodziców i uczniów nastąpiło uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz przekazanie sztandarów.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą celebrował jego Ekscelencja Biskup tarnowski Andrzej Jeż, a uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. W czasie Mszy św. nastąpiło poświęcenie sztandarów. Po uroczystym przemarszu z kościoła do szkoły w asyście pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych szkół nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez nauczycieli. Dokonali tego dyrektor szkoły p. Marcin Jarzwiec, przedstawiciel grona pedagogicznego Teresa Fryz, przewodniczący Rady Rodziców p. Marian Wojtyto i członek samorządu uczniowskiego Justyna Robak. Następnie Dyrektor Szkoły przywitał gości, którzy uświetnili tę uroczystość. Wśród nich byli ks. Biskup Andrzej Jeż, Dyrektor Delegatury w Tarnowie p. Urszula Blicharz, Starosta powiatu Dąbrowskiego p. Tadeusz Kwiatkowski, wicestarosta p. Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisław Początek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej p. Władysław Knutelski, Skarbnik Gminy Dąbrowa Tarnowska p. Małgorzata Bąba, Ks. Proboszcz Parafii w Gruszowie Wielkim Stanisław Żurat, ks. Proboszcz Parafii Smęgorzów Bogdan Lebryk.

admin dnia 10/11/2011
Czytaj więcej · 11277 czytań ·Drukuj
Wycieczka do Oświęcimia
Wycieczka do Oświęcimia

Od lat tradycją Naszej Szkoły jest organizowanie wycieczek do miejsc pamięci narodowej.

4 listopada taki wyjazd zorganizowano do Oświęcimia, a sprzyjał temu listopad – czas refleksji i zadumy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum, a zorganizowała ja nauczyciel historii pani Iwona Tańska.

Wycieczka była uzupełnieniem lekcji historii o miejscu - symbolu męczeństwa wielu milionów ludzi – Polaków i innych narodów. Obóz koncentracyjny w Óświęcimiu i „cicha” historia wielu istnień ludzkich, wzbudziła w uczniach i nauczycielach smutek oraz uświadomiła, że nie można o nich zapomnieć.

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

zdjęcia

admin dnia 07/11/2011
Drukuj
"Dla Was i o Was Nauczyciele"
"Dla Was i o Was Nauczyciele"

Dzień Edukacji Narodowej miał w Naszej Szkole szczególnie uroczysty charakter. Rozpoczął się on akademią przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Gadziały, Ewy Kijowskiej i Lucyny Krzanowskiej. We wspaniałym montażu słowno-muzycznym uczniowie skierowali do nauczycieli słowa wdzięczności za ich pracę dydaktyczną i trud wychowawczy, jaki podejmują każdego dnia.

Podziękowania i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły skierowali: Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Ryczek, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Marian Wojtyto. Na koniec do życzeń dołączyli się również uczniowie, ujmując je w sympatyczne i zabawne anegdoty odnoszące się do specyfiki nauczania każdego szkolnego przedmiotu.

W miłej atmosferze , przy akompaniamencie muzycznym uczniowie wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty.

„Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”

zdjęcia

admin dnia 17/10/2011
Drukuj
Chrzest pierwszaków
Chrzest pierwszaków

Ważną maksymę polskiego poety Jana Kochanowskiego wzięli sobie do serca i wprowadzili w czyn uczestnicy Otrzęsin Klas Pierwszych Naszego Gimnazjum. Dnia 27 września 2011 w łaski szkolnej braci Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Gruszowie Wielkim wkupiły się „Pierwszaki”, przyjmując na siebie przywilej praw i brzemię obowiązków szkolnego Żaka, zobowiązując się jednocześnie do godnego reprezentowania szkoły. Nie było to rzeczą łatwą, gdyż wymagało „gorzkiego przełknięcia” niezwykle bogatej mieszanki szkolnych smaków, której specyficzny i tajemniczy skład stworzyli starsi, doświadczeni już uczniowie.

Po ciężkich doświadczeniach smakowania szkolnego życia przyszedł czas na zabawę, która zamieniła się w prawdziwe tryskające młodością szaleństwo.

Młodości! Dodaj nam skrzydeł i …..

admin dnia 30/09/2011
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS