21/09/2023
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Świadomi swoich pasji

 

W naszej szkole w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest projekt „Świadomi swoich pasji” finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 marca 2012 roku, a zakończona będzie 31 października 2012 roku. Projekt obejmuje trzy grupy zajęć rozwijających:

  • rekreacyjno-sportowe
  • astronomiczne
  • literackie

Celem zajęć rekreacyjno-sportowych jest podniesienie sprawności fizycznej uczniów oraz nabycie przez nich umiejętności samoobrony. Zajęcia astronomiczne mają na celu wykorzystanie wiedzy uczniów z zakresu astronomii w praktyce. Natomiast zajęcia literackie zakładają rozwój kompetencji kluczowych w zakresie świadomości literackiej i ekspresji kulturalnej.

Grupa zajęć rekreacyjno-sportowych obejmuje karate, nordic walking, naukę jazdy na łyżwach i nartach. Ponadto przewidziane są wyjazdy uczniów biorących udział w projekcie na lodowisko oraz nauka jazdy na stokach narciarskich.

W ramach zajęć astronomicznych odbywają się spotkania w pracowni geograficznej. Przewidziane są również wyjazdy w Góry Świętokrzyskie oraz w Góry Stołowe.

Zajęcia literackie służą kształceniu umiejętności, analizy i interpretacji dzieła literackiego oraz rozwijaniu zainteresowań literackich. W ramach tychże zajęć przygotowywane są wieczorki literackie oraz przedstawienie teatru jednego aktora.

Nauka jazdy na nartach

Nordic walking

Wieczorki literackie

Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS